První hračky do tlapičky

První hračky, které člověk pořizuje svému miminku, by měli být jednoduché, intuitivní a kvalitně zpracované.
Také byste jich neměli shromažďovat veliké množství, aby se v nich Vaše dítě dobře orientovalo. Znám spoustu rodičů, kteří div nevykoupí hračkářství a pak jsou smutní, že si jejich dítě prakticky s ničím nehraje a jen bloudí po pokojíčku. 5-6 hraček bohatě stačí.

Já mám nejraději hračky z přírodních materiálu. Na těch plastových mi trochu vadí, že jsou si všechny dohromady podobné a bolí mě z nich oči. Také mi přijde, že se brzy rozbijí, což se u dřevěných hraček nestává.

Dalším negativem plastových hraček je jejích toxicita. Je to smutné, ale málo která hračka je skutečně tak nezávadná, jak o sobě tvrdí. Mnoho rodičů ve snaze ušetřit objednává hračky pro děti přes E-bay, či AliExpress, což je by dělat rozhodně neměla! Existuje důvod, proč jsou hračky z podobných e-shopů za „hubičku“, stačí se jen zamyslet… Proto si dávám při výběru hraček pro naši Elišku tolik záležet.

Moji nejoblíbenější značkou hraček je Grimms. Je to značka, která má pestrý výběr, působivý design a něco vydrží. Seznámit se s ní můžete např. ve Waldorf pedagogice, kde velmi dobře pracuje s dětskou představivostí. Negativem této značky je vysoká cena. Na FB se ale často organizují hromadné objednávky s 10% slevou. Není to moc, ale lepší, než drátem do oka. 🙂

Pak jsem si oblíbila voňavý kaučuk. Asi všichni znáte žirafu Sophii. Vděčný pomocník na poznávání ústy a při prořezávání prvních zoubků, protože skvěle masíruje bolavé dásničky. Existuje mnoho variant této povedené hračky a co víc, i mnohem levnějších alternativ jako jsou například kousátka Tikiri, Meiya & Alvin, Kawan a jiné.

Moc pěkné hračky objevíte i na Fleru. Konkrétně mráček, je jedna z nejoblíbenějších hraček naši malé Elišky. Dokonce si na něj můžete nechat vyrýt jméno!

A na závěr tu máme ty nejvděčnější hračky od samotné matky Přírody. Kaštany, mušle, obroušený kořen… Je toho opravdu hodně s čím si děti v přírodě mohou bezpečně hrát, aniž byste museli utrácet za zpívající plasťáky. Myslím, že pozornost dítěte není těžké upoutat, tak proč toho nevyužít a nenechat ho zkoumat reálné věci?

Někdy mi přijde, že je kolem nás matek taková masírka, že se i bojíme dítěti svěřit cokoliv, co není plastové a nemá to na sobě napsané 0+… A při tom když Vám taková hračka praskne, může být 100x nebezpečnější, než dřevěná měchačka, se kterou si může mimčo v klidu hrát na písku anebo míchat suché těstoviny v míse na zemi.

 

Věřte svým dětem, věřte svoji intuici. Přemýšlejte, co vlastně kupujete a koho/co tím ve výsledku podporujete.

T.

Komentáře

 

O mně

Jmenuji se Terka, je mi 25 let a pocházím z Prahy.

Tančím zouk, miluji vaření a ráda píšu tužkami s kulatým hrotem.

Můj nejhezčí den v životě byl, když jsme spolu s Blondýnem poprvé vyrazili do města Conwy a procházeli se po hradbách.

Bojím se škvorů a nesnáším kyselé okurky.

Blogerky