Malujeme zdravě

Kreslení voskovými bločky dítě připravuje na správný uchop klasické tužky. Pokud byste začínali rovnou s klasickou pastelkou, či fixou, léta byste se pak odnaučovali držet pero příliš blízko u hrotu, či zuřivě prodírat papír pastelkami od toho, jak je svíráte v pěsti.

Pokud ale dítěti nabídnete voskový bloček, nezbývá mu nic jiného, než ho uchopit správně a k tomu všemu je to i pohodlnější. Ruka je konečně jistá.

U nás doma používáme voskovky vyrobené z včelího vosku. Nehrozí při tom, že se jimi dítě přiotráví, když je objeví mladší sourozenec a nádherně voní. Prostě jako medová plástev. 

Intenzita barev je super. Vlastně mě překvapuje, že existuje 100% přírodní alternativa k běžně dostupným voskovkám a lidé stejně kupují tu horší variantu. Asi v tom má prsty rozdíl v ceně. Voskové bločky jsou totiž drahé. Jenomže obyčejné voskovky tak strašně ubývají, že se zainvestovat vyplatí. Stačí si to spočítat.

 

 

K loňským Vánocům jsem Elišce pořídila i akvarel.

Malování s akvarelem je prakticky nejnáročnější technika malby, ale jakmile si ji osvojíte, všechno ostatní už bude hračka.

Tahle technika perfektně rozvíjí představivost, ukazuje nové možnosti a je velmi zábavná. Pokud jste jako děti měli rádi vodovky, tak tohle je přesně pro Vás.

Barvy se uchovávají v lednici. Do skleniček si odlijete potřebné množství dle Vámi požadované intenzity, smícháte ho s vodou a je hotovo. I tyto namíchané barvičky je potřeba dávat do lednice. Jsou převážně přírodní, takže se rády kazí.

Maluje se na tzv. akvarelový papír, který vodovou barvu okamžitě nasákne a při tom se nerozmáčí. Štětce se používají přírodní, ne syntetické.

No a pokud máte doma školáky, doporučuji Vám zakoupit akvarelové pastelky s plnitelným štětcem vodou, kterým se pak kresba rozmývá. Tohle kouzlo jsem objevila na škole při hodinách „tvarování“ a do teď mě nepustilo.

Nikdy nekupujte příliš malému dítěti tempery, klasický akvarel, anilinky, vodovky… Hrozí nepříjemná alergická reakce (u mě to byl dyshidrotický ekzém).

No a nezapomeňte dětem po práci s barvičkami vždy řádně umýt a promazat ruce. Barvy vysušují. 🙂

 

Vaše T.

 

 

 

O mně

Jmenuji se Terka, je mi 25 let a pocházím z Prahy.

Tančím zouk, miluji vaření a ráda píšu tužkami s kulatým hrotem.

Můj nejhezčí den v životě byl, když jsme spolu s Blondýnem poprvé vyrazili do města Conwy a procházeli se po hradbách.

Bojím se škvorů a nesnáším kyselé okurky.

Blogerky