Zdravá líčidla do nepohody

Ještě před dvěma lety byste u mě našli plnou krabici šminek, která se pyšnila skvosty známých HE značek typu NARS, UD, MUF atd. Většinu z nich jsem ale z nedostatku času pro sebe, musela dát pryč.

Na mateřské dovolené ztratíte potřebu usilovat o Miss roku a omezíte své líčení na minimum. Ta nejdůležitější věc, se kterou si bohatě vystačíte, je korektor. Ostatní kosmetika se obvykle válí v šuplíku.

Nikdy nezapomenu příhodu, jak Eliška vyštrachala rtěnku. Celou ji vypotřebovala a jelikož jsem si zrovna dávala šlofíka, stihla mi opatlat i prsa při kojení. Manžel se mi smál ještě dobrý týden.

No jo, ale Eliška se po té rtěnce děsně osypala, což mě donutilo přemýšlet nad tím, jestli tyhle „srágory“ k životu vlastně potřebuji. Nejsnazší by pochopitelně bylo, kdybych se malovat přestala. Ale to nechci. Já se líčím ráda.

Rozhodla jsem se proto zkusit přírodnější kosmetiku, která v sobě nemá tolik toxinů. Nebylo lehké se v ní zorientovat, protože mnoho přírodních značek si na „made in nature“ pouze hrají. Nakonec jsem ale uspěla.

Teď mám taštičku univerzálních líčidel v adekvátním počtu, která nejsou v dětských rukou jedovatá. Už se nenervuji pokaždé, když Eliška ukořistí můj upatlaný štětec od pudru, zatímco já se snažím nanést řasenku. No a co, říkám si a smějeme se spolu do zrcadla. Tak chce být jako já, vždyť je to pěkný!

A jelikož si troufám říci, že většina těch věcí, které používám jsou ve výsledku lepší, než produkty z běžných parfumérií, rozhodla jsem se o nich napsat.

 

Začneme třeba tím korektorem

Žlutý korektor od Lily Lolo zakryje i ty nejfialovější kruhy po očima, jaké si člověk umí představit.

Trochu jsem se bála, že mi bude vysušovat oční okolí, ale snáším ho dobře. Úplně v pohodě trumfne i známou kamufláž od MUF, či korektor od Heleny Rubinstein.

Drží dobře, dá se vrstvit, nepostaršuje a seženete ho za pár korun. Co víc si přát?!

 

Make-up

Tak ten jsem nejprve zkoušela od Dr. Houschky, ale bohužel se přestal vyrábět můj odstín pleti, takže jsem musela hledat náhradu.

Alima Pure mi ovšem ve výsledku sedne lépe. S make-upem se pracuje rychle a jednoduše. Pleť krásně sjednotí, hydratuje a rozzáří. Zatím jsem si nevšimla, že by na pleti oxidoval a mizí rovnoměrně. Jinak make-up je vhodný pro suchou až normální pleť, která nepotřebuje silné krytí.

Výdrž je asi 10 hodin.

 

Obočenka

Používám oční stíny od MANASI 7, které jsou mimo jiné určené k úpravě k obočí. Je to malá kompaktní paletka vhodná na cesty a obsahuje krásné přirozené odstíny v teplém tónu, které využije úplně každý.

Pigmentace je slušná, konzistence máslová.

Výdrž skoro celý den.

 

Tvářenka

Uoga Uoga je všeobecně kvalitní značka. Mám od ní tvářenku i několik očních stínů, se kterými se pracuje velmi hezky.

Tvářenka mi vydrží prakticky celý den. Samozřejmě je pigmentovaná jako blázen, takže musíte mít lehkou ruku. Vzhledem k její gramáži mi proto vydrží asi 100 let, ale to vůbec nevadí, protože ji používám prakticky každý den. Dodává moji tváři neskutečný šmrnc.

 

Rozjasňovač

Tolik opěvovaný Lily Lolo Stur Dust mě vůbec nezaujal. Já chci lesk jako blesk, což za mě splňuje spíše krémový Ravishing od Kjael Weis. Stur Dust ale občas míchám s mým fixačním pudrem na celkové projasnění tváře. Je to dobrá alternativa ke perlám Guerlain.

 

Transparentní pudr

Jedině od T. LeClerc. Jedná se o neuvěřitelně hebký rýžový pudr, který má na výběr nespočet odstínů pro různé příležitosti. Nejpopulárnější je odstín bananna pro jeho rozjasňující schopnosti mdlé a unavené pleti. Já vlastním odstín Camelia a pak mám tmavší verzi na léto.

 

Oční stíny

Kromě Manasi 7 a Uaga Uaga mám ještě v oblibě paletku Prima od Ilia a pár refilů od Alima Pure, když chci něco veselejšího.

Se všemi stíny se mi pracuje skvěle a jsem s nimi maximálně spokojená.

Nepráší, mají vysokou pigmentaci, skvěle se nanáší a dlouho vydrží.

 

Linky na oči

Tady hřeším. Používám stále černé gelovky od Inglotu. Všechno ostatní se jinak maže. Ale jakmile objevím něco, co drží jako beton a při tom se to dobře odličuje, dám Vám vědět jako první.

 

Řasenka

Dr. hauska podle mě vyrábí tu nejlepší řasenku na světě a už bych si v životě nekoupila jinou. Better then sex se může jít směle vycpat. Nekecám!!!

 

Moje sbírka rtěnek

 

A na závěr přidávám fotku s denním rychlo-líčením, abyste produkty viděli v akci.

 

Záměrně jsem neuváděla podkladovou bázi a fixátor make-upu. Jako podkladovou bázi totiž používám pouze kvalitní krém na olejové bázi a fixuji růžovou vodou v rozprašovači. Nic víc k výdrži make-upu nepotřebuji.

 

T.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O mně

Jmenuji se Terka, je mi 25 let a pocházím z Prahy.

Tančím zouk, miluji vaření a ráda píšu tužkami s kulatým hrotem.

Můj nejhezčí den v životě byl, když jsme spolu s Blondýnem poprvé vyrazili do města Conwy a procházeli se po hradbách.

Bojím se škvorů a nesnáším kyselé okurky.

Blogerky