Bachovy kapky na míru

Myslím, že je naprosto normální, když se žena po porodu cítí nesvá. Problém, ale je, když se cítí mimo i po tak dlouhé době, jako já. A jelikož jsem měsíčky dostala už 2 dny po šestinedělí, stále kojím a moje tělo se rozhodlo, že není vhodnější doba mít druhé dítě, než teď… Cítila jsem se v jednu chvíli jako na houpačce – emocionálně nevyrovnaná. Prostě si ty hormony dělaly, co se jim zlíbí a já to přestala zvládat.

Šílela jsem ze sebe. Buď jsem brečela, smála se anebo křičela. Každých 5 minut jsem se z draka měnila na princeznu a zase naopak. Vlastně vůbec nechápu, jak to se mnou můj muž mohl vydržet. Je to zlatíčko.

Pak jsem ale dostala radu od známé, abych zkusila Bachovy kapky. A když jsem se na ně poptala na internetu a zjistila jsem, že většina jejich uživatelů má pozitivní zkušenost, řeka jsem si, že je prubnu. Vlastně jsem neměla co ztratit.

Kontaktovala jsem jednu paní na doporučení, která si mě vyslechla a umíchala mi zázračnou lahvičku na míru. Kombinaci jejích bylinných esencí jsem užívala dohromady 6 měsíců a teď už ji užívám jen příležitostně, když mám slabší období a přepadne mě menstruace.

Nemohu říct, že pomohly jen ty kapky, protože jsem tou dobou začala chodit i na hormonální jógu a navíc jsem objevila tajemství cyklické ženy. Pravděpodobně šlo tedy o celkovou změnu přístupu sama k sobě, nicméně kapky fungovaly jako podpůrná „léčba“ psychiky. Někomu prý zabere už první I. lahvička, mě zabrala až II. lahvička.

Spousta lidí si nechává umíchat Bachovky dle speciálního testu, kde vyplňují své pocity. Ale já si myslím, že je mnohem lepší absolvovat sezení přímo s tím dotyčným, který kapky míchá, protože je to mnohem efektivnější.

Já totiž všeobecně nesnáším tabulkové systémy. Jsou dobrým vodítkem, ale k člověku by se vždy ve výsledku mělo přistupovat individuálně. Navíc člověk sám na sebe nikdy nebude pohlížet tak objektivně, aby si sám za pomocí obyčejného testu dokázal stanovit diagnostiku. Také jsem slyšela, že předmíchané lahvičky (kromě Krizové esence) nemají s Bachovou terapii nic společného.

 

No a co to ty Bachovky konkrétně jsou?

Originální Bachovy květové esence obsahují 38 jednotlivých esencí, které jsou připravovány ručně v přísném souladu s originální recepturou Dr. Edwarda Bacha. Jedná se o velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím a tím také našemu celému bytí.

Filozofií tohoto systému je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy. Celý život proto strávil hledáním jednoduchého a bezpečného systému léčení, o němž byl přesvědčený, že existuje. To se mu nakonec podařilo. Opustil svou lukrativní lékařskou praxi a celou ortodoxní medicínu a poslední roky svého života strávil léčením svých pacientů pouze za pomocí svých esencí. (Je však nutné zdůraznit, že esence nenahrazují lékařskou péči – ovšem mohou ji krásně podporovat a ovlivněním naší psychiky urychlit uzdravování.)

 

Jak se Bachovky dávkují?

Každý den  4x nakapete vždy 4 kapky do tekutiny či přímo do úst (pozor, abyste se nedotkli kapátkem úst, voda by se mohla zkazit). Můžete kapky použít i vícekrát, pokud budete cítit, že to potřebujete.

 

Nahrazují Bachovy kapky antidepresiva?

Ne. A ani se nepředepisují lidem, kteří mají třeba schizofrenii a jiné vážné psychické nemoci jako jejich léčba. Mohou se ale při antidepresivech brát, aniž by jakkoliv negativně ovlivňovali jejich účinek. Stejně tak můžete kapky kombinovat s jinými alternativními „léky“,

 

Mohou esence brát těhotné a kojící ženy? 

Ano, mohou. Esence jsou zcela bezpečné.

 

Jak už je z článku jasné, Bachovy kapky mohu všem jen doporučit. Zkoušela jsem ještě brát Mokšu, ale to je podle mě normální podvod od letadlové společnosti. Jako placebo dobrý, ale to je tak všechno. Nejvíc mě na tom zklamalo, že se tím vlastně ani netají, protože ve složení je pouze vitamin C, kyselina listová a voda. Za 700Kč mi to přijde jako zlodějina největšího kalibru. Hlavně, že k tomu dostanete leták o tom, jak zázračné to je. Údajně v sobě Mokša skrývá informaci o „triliardě“ květin, ale pouze ENERGETICKOU. Energii si člověk ale může předávat i normálním způsobem a rozhodně zadarmo. Je to zkrátka podvod jako hrom :-/ . Bachovky jsou oproti tomu směs bylinných výluhů, které na člověka mají skutečný vliv asi jako kdybyste pili kombinaci několika bylinných čajů. No někdy žasnu, na čem všem lidé vydělávají…

Takže když uslyšíte o Mokše, dejte od ní ruce pryč. Bachovky si klidně namíchat nechejte.

 

Vaše T.

 

Zdroj: www.bachovky.cz, www.bachovyesence.cz, vlastní zkušenost

 

O mně

Jmenuji se Terka, je mi 25 let a pocházím z Prahy.

Tančím zouk, miluji vaření a ráda píšu tužkami s kulatým hrotem.

Můj nejhezčí den v životě byl, když jsme spolu s Blondýnem poprvé vyrazili do města Conwy a procházeli se po hradbách.

Bojím se škvorů a nesnáším kyselé okurky.

Blogerky